facebook
System PJ
to 129 210 pojazdów na 668 554 fotkach
logowanie pamiętaj mnie zapomniałem hasła

Opinie o motocyklach MZ ETZ 150

Strona 1 / 23

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...23 »
 • MZ ETZ 150

  sama przyjemność

 • MZ ETZ 150

  +Wygląd
  +Dźwięk silnika
  -Troszkę za mało mocy
  -Mało miejsca do jazdy w 2 osoby

 • MZ ETZ 150

  + niezawodna
  + dostępność części
  + wygląd
  + dobre osiągi
  + małe spalanie w granicach 4,5 litra
  + bardzo wygodna

 • MZ ETZ 150

  + całkiem dynamiczny silnik (polecam dla początkujących)
  + nie psuję się często
  + niskie spalanie
  + tanie części zamienne
  - słaba stabilność przy jeździe z pasażerem
  - sprzęgło

 • MZ ETZ 150

  Plusy: Bardzo wydajny hamulec tarczowy, dobrze przyśpieszenie jak na tak mały silniczek
  Minusy: Cieknąca pompa Hamulcowa, brak simeringu między karterem a kopniakiem.

 • MZ ETZ 150

  +Dobre hamulce, tarcza
  +Tanie czesci zamienne
  +Niskie spalanie
  +Niska awaryjność

 • MZ ETZ 150

  plusy:
  -przyśpieszenie
  -made in germany
  -cała w orginale
  -komfort jazdy
  -mały przebieg
  -tylna opona jeszcze oryginalna
  -przyciąga uwage

  minusów brak

 • MZ ETZ 150

  + niemiec!
  + nie drogie części
  + bezawaryjność
  + ładny wygląd
  + komfort
  + spalanie

  - sprzęgło
  - ładowanie

 • MZ ETZ 150

  + niemiec!
  + nie drogie części
  + bezawaryjność
  + ładny wygląd
  + komfort
  + spalanie

  - sprzęgło
  - ładowanie

 • MZ ETZ 150

  plusy:
  -mocna i zrywna
  -szybka,ładnie przyśpiesza
  minusy:
  -elektryka wadliwa
  -spalanie

 • MZ ETZ 150

  +Niskie spalanie
  +Bardzo wygodna pozycja za kierownicą
  +Dobre zawieszenie
  +Hamulce
  -Osiągi odbiegające od nowych japońskich 2T

 • MZ ETZ 150

  plusy - dużo frajdy komfort jazdy bez awaryjność
  minusy - kiepsko utrzymana elektryka wymagojąca dużo pracy

 • MZ ETZ 150

  + Dobre przyspieszenie
  + Małe spalanie
  + Fajnie chodzą biegi

 • MZ ETZ 150

  + mało pali
  + zrywny
  + wygodny ^^


  - brak

 • MZ ETZ 150

  DOBRZE SIE ZBIERA,MAŁY I ZWINNY MOTOREK ,SPORTOWY WYGLĄD,


  MINUSÓW BRAK

 • MZ ETZ 150

  +moc
  +przyspieszenie
  +predkość
  +zawieszenie
  +wygląd
  +wygoda prowadzenie
  +dobre hamulce
  -wir w baku podczas dłużej jazdy
  -szybko sie grzała
  -kiepskie sprzegło
  -kiepska na zakretach

 • MZ ETZ 150

  ETZ-tki to przede wszystkim pojazdy bardzo niezawodne. Przy normalnej eksploatacji i poprawnym serwisowaniu przypadki „padnięcia” sprzętu w drodze są niezwykle rzadkie. Nawet jeśli któryś z podzespołów wchodzi w końcową fazę swego technicznego żywota, to daje zawczasu znać o tym pozwalając na wcześniejszą wymianę osłabionego elementu. Niezawodność to jedna z podstawowych cech pozwalająca cieszyć się sprzętem nawet początkującemu adeptowi motocyklowego szaleństwa, niekoniecznie obeznanemu z arkanami wschodnioniemieckiej myśli technicznej.

  Nawet jeśli coś się popsuje lub wymaga naprawy, to z dostępem do części nie ma najmniejszego problemu. Do tego na widok cen tych części zieloni z zazdrości zrobiliby się użytkownicy wszelkiej maści zachodnich pojazdów.

  Niezawodność, tanie części i bardzo małe zużycie paliwa sprawia, iż 150-tka jest pojazdem bardzo ekonomicznym. To właśnie dzięki temu można pozwolić sobie na jej utrzymanie bez stałego źródła dochodu.

  Dwa genialne i niedoceniane patenty MZ to pełna gumowa osłona łańcucha i gumowe osłony rur widelca teleskopowego. Osłona łańcucha chroni układ przed czynnikami zewnętrznymi, przez co nie trzeba po każdej jeździe w deszczu zaprzątać sobie nim głowy. Jeśli co jakiś czas porządnie nasmarujemy łańcuch, to możemy być pewni jego długiej i bezproblemowej eksploatacji. Co nie mniej istotne osłona zapobiega rozrzucaniu smaru po całym motocyklu i jego kierowcy.

  Gumowe ochraniacze na lagach przedniego zawieszenia zapewniają natomiast czystość pracujących ze sobą powierzchni, co przyczynia się do wydłużenia żywotności uszczelniaczy.

  Ostatnim, ale nie najmniej ważnym plusem posiadania MZ-tki jest przyjemność z jazdy. Tym motorkiem na prawdę lata się bardzo przyjemnie, co efektywnie przyspiesza rozwój choroby motocyklowej w każdym posiadaczu tego sprzęta. Lekkość, poręczność, dynamika i bardzo dobre hamulce. A to wszystko za cenę jednego kawałka plastiku od R1..

  Jeśli zapytać użytkownika sprzętu ze stajni MZ co zmieniłby w swoim sprzęcie to jednym z częściej wymienianych kandydatów do lotu w stronę śmietnika byłaby pompa hamulcowa. Problem tkwi nie tyle w jej skuteczności, co w jej szczelności. Gumowy o-ring uszczelniający trzpień pompy zużywa się w szybkim tempie, co prowadzi do permanentnego wycieku płynu hamulcowego. W wielu wypadkach domorośli mechanicy naprawiając samodzielnie tą usterkę montują wspomniany o-ring nieprawidłowo lub uszkadzają go w trakcie montażu (o co na prawdę nietrudno). Właśnie dlatego narosło wiele przesądów, iż pompy w MZ nie da się uszczelnić. Usterkę tę da się wyeliminować, ale najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie patentu pokazanego na fotografii obok – czyli wymiany pompy hamulcowej na sprawdzony japoński podzespół.

  Jeśli w czasie jazdy gasną Ci wszystkie światła, a motocykl przestaje wykazywać jakiekolwiek funkcje życiowe, to znaczy, że znów coś zaśniedziało w instalacji elektrycznej. Zagubione prądy to koszmar w starszych egzemplarzach i wiele osób, aby się ich pozbyć lutuje całą instalację. Mniej radykalnym rozwiązaniem jest czyszczenie złączek i kostek przy użyciu preparatów do tego przewidzianych.

  Silnik jest wrażliwy na skrajne warunki pracy. Jest to wynikiem prymitywnej konstrukcji, braku chłodzenia cieczą (co za tym idzie – braku stabilności chłodzenia) i niższej jakości wykonania, niż w przypadku japońskich odpowiedników. Jeśli 150-tka jeżdżona będzie na zbyt niskich obrotach padną szybko łożyska na wale, a sprzęt się „zamuli”. Jeśli motocykl będzie „piłowany” na zimno, lub jeśli będzie przegrzewany to szybciutko ducha wyzionie cały układ korbowo-tłokowy. Mówiąc krótko użytkownik ma ogromny wpływ na trwałość silnika. Silnik wrażliwy jest na skład mieszanki paliwowo-olejowej i jakość stosowanego oleju. Zbyt duża ilość oleju prowadzi do częstego mostkowania świecy, dymienia oraz gromadzenia nagaru w cylindrze. Na prawidłowej mieszance dymienie jest minimalne i nie ma potrzeby wzbogacania jej np. w okresie docierania. Istotny jest też typ oleju dolewanego do paliwa. Popularny Mixol nie smaruje, a jedynie zapobiega zatarciu. Ocenia się, iż jazda na tym właśnie oleju skraca przebieg silnika o 30% w stosunku do porządnego oleju do 2T. Bardziej zatem opłaca się stosowanie sprawdzonych preparatów znanych producentów.

  Gaźnik nie jest wzorem szczelności. W rezultacie tego paliwo dostaje się na jego zewnętrzną powierzchnię, po czym odparowuje pozostawiając po sobie olej z mieszanki, który tak szybko odparować nie może. „Dzięki” temu po kilku dniach jazdy w upalną pogodę, gdy w powietrzu unosi się dużo śmieci, cały gaźnik oblepiony jest najprzeróżniejszymi farfoclami i wygląda odrażająco. Mycie benzyną ekstrakcyjną rozwiązuje problem... ale zaledwie na kilka dni.

  Warto wozić ze sobą zapasową linkę sprzęgła, zwłaszcza, iż kosztuje ona przysłowiowe grosze. Zgodnie z regułą Murphiego strzela ona zazwyczaj w najbardziej nieodpowiednim momencie i zmusza do ekspresowej nauki jazdy bez sprzęgła.

 • MZ ETZ 150

  Bardzo małe spalanie.

 • MZ ETZ 150

  +spora moc jak na taką pojemność
  +małe spalanie
  +dobre w teren i na ulice

  BRAK MINUSÓW!!!

 • MZ ETZ 150

  Plusy:
  -Dobrze przyśpiesza
  -Ma miętkie zawieszenie
  -wygodnie się jeździ

  Minusy:
  -Minusów za bardzo nie posiada

Strona 1 / 23

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...23 »

Losowe pojazdy

 • Peugeot 406
 • Honda Varadero
 • Yamaha DT 80
 • Barton Fighter
 • Ford Escort
 • Jawa TS 350 Twin Sport

Co robią kierowcy na PJ